вівторок, 28 травня 2013 р.

СПИ, ШЕВЧЕНКО, БАТЬКУ РІДНИЙ!


22 травня весь український народ знову і знову звертається до постаті, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим не зрівнянною. Цьогоріч виповнилася 152 річниця перепоховання Тараса Григоровича Шевченка.
            Вже третій рік поспіль районна бібліотека для дітей вшановує пам’ять великого Кобзаря шевченківськими читаннями. Цікаво і те, що цього травневого ранку юні читачі бібліотек району мали змогу не тільки читати вірші  Шевченка, але й дізнатися про маловідомі сторінки з життя поета. Мало хто знав, що Шевченко не тільки геніальний поет, а й талановитий художник.
            Поетична спадщина Шевченка налічує понад 240 творів, а мистецька – близько 1300 художніх робіт.

 

             Бувши кріпаком пана Енгельгардта, юний Тарас заходив у Літній сад в Петербурзі. Білими ночами він малював статуї. Тут відбулася перша його зустріч із художником-земляком Іваном Сошенком. Художник зацікавився роботами юного Шевченка і познайомив його з професором Петербурзької Академії мистецтв Карлом Брюловим. Важливу роль в житті Тараса Григоровича відіграв професор, адже саме завдяки йому Шевченка викупили із кріпацтва. А далі для молодого художника відчинились двері Академії мистецтв.
            Неодноразово Тараса Григоровича нагороджували медалями за малюнки з натури та живописні твори.  Друзі Шевченка називали його «російським Рембрандтом», а імператорська Академія художеств присвоїла Тарасу Григоровичу почесне звання академіка гравюри.
 

            Знову і знову перед глядачами спливали драматичні сторінки життя великого поета і талановитого художника. А вітер тріпотів аркушами репродукцій картин Шевченка. Та ця зустріч не була б довершеною без пісні. Зворушливо і проникливо звучали акапельні твори на слова Шевченка у виконанні жіночого вокального тріо районного будинку культури (керівник Оксана Лучка), Христини Ланковської с.Ладичин та фольклорного ансамблю лемківської пісні «Аничка» с.Вербівці. Юна виконавиця з Копичинець Ірина Бойчук вразила не тільки своїм співом, а кожен з присутніх, напевне, відчув холодний подих моря, завивання «вітру буйного» і перейнявся трагічною долею дівчини шевченкової поеми.

            Поряд з читаннями біля памятника Кобзареві, юні художники представляли свої роботи у конкурсі «Шевченків світ в буянні фарб», що проходив в читальному залі бібліотеки. Переможців цього конкурсу, як і всіх учасників читань заступник голови райдержадміністрації Василь Бойко, начальник відділу культури і туризму Михайло Кузів та викладач вищого училища культури Михайло Стадніченко нагородили грамотами та подарунками.
            Захід закінчився, але ніколи не загасне свічка памяті, не зівянуть квіти любові до Шевченка.
Спи, Шевченко, батьку рідний!
Поки час не збуде.
Твою пісню Україна
Повік не забуде!..

Немає коментарів:

Дописати коментар