понеділок, 8 червня 2015 р.

Відомий казкар запрошує...

     Довгоочікованою теплою ходою ступає  по Теребовлянщині Червень. Цей місяць несе нам сонячне тепло і пташиний щебіт, радісний гомін дітвори, адже нарешті настали КАНІКУЛИ! і справжнє хвилювання випускників у підготовці до ЗНО. А ще перший літній місяць приносить цікаві зустрічі з новими читачами і відкриває завісу минулого.
     Вже третій місяць у Теребовлянській районній бібліотеці для дітей діє книжкова виставка "В країні казок Г.-Х. Андерсена", присвячена 210 річниці відомого казкаря. Виставка оформлена у морському стилі. Тут хвилі моря виносять з морського дна справжні скарби: казки геніального письменника.

     Га́нс Крістіа́н А́ндерсен народився 2 квітня 1805, у місті Оденсе.  
     У ранньому дитинстві Ганс Крістіан був замкнутим хлопчиком з великими блакитними очима. Він сидів у кутку і займався своєю улюбленою грою — ляльковим театром. Це захоплення він зберіг і в юності.
     Казки Андерсена перекладені більш, ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів.

     Письменник за 40 років творчості написав аж 156 казок. У цьому жанрі найповніше виявився художній талант Андерсена. Казки Андерсена тісно пов'язані з фольклором, дуже динамічні, в них багато гумору, фантастика поєднана з реальним життям; багато казок є гострою соціальною сатирою («Нове вбрання короля», «Соловей», «Кожному — своє місце», «Свині», «Слимак і кущ троянди», «Дюймовочка»). Жорстоким грошолюбам у казках протистоять прості бідні люди, що їх Андерсен наділяє найблагороднішими моральними рисами і якостями («Стійкий олов'яний солдатик», «Кресало», «Русалонька», «Дівчинка з сірниками», «Снігова королева»). Казки Андерсена пройняті соціальним оптимізмом і щирою вірою в краще майбутнє людства.



     У найменших читачів та школярів твори Г.-К. Андерсена користуються великою популярністю. А учні із пришкільного табору  ЗОШ №2 захоплено розглядали виставку та знайомилися із персонажами казок: Русалонькою, Гидким Каченям та морськими мешканцями.







Немає коментарів:

Дописати коментар